| | | | | | | |

מי אנחנו?

המרכז הישראלי לשמירה מקוונת על זכויות יוצרים שם לעצמו כמטרה לסייע בהגנה ובשמירה על זכויות יוצרים של יוצרים וכל אדם אחר הבוחר לבקש סיוע ואסמכתא לקיבוע ומיצוב זכויות הקנייין הרוחני על יצירתו.
המרכז הוא חברה פרטית והוקם בחודש מרץ בשנת 2006. המרכז ממוקם ברחוב חיים כהן 24 בפתח תקווה .  אנו קולטים יצירות באמצעות הפקדה  אינטרנטית בלבד, אל תוך שרת מאובטח.[הגעה למשרד בתיאום מראש בלבד!].
מאז פתיחתו ועד היום, הפך המרכז לבית לאלפי יצירות וליוצרים בתחומים שונים של האמנות והיצירה, תסריטאים, סופרים, מוסיקאים, יזמים מסחריים ועוד.
 
זכות היוצרים הינה חלק מזכויות הקניין הרוחני זכות היוצרים מתקיימת מעת היווצרה. המרכז הישראלי לשמירה מקוונת על זכויות יוצרים מציע שירות שמירת יצירות מתאורך בזמן למשך 5 שנים אשר נועד לבסס את זכותו של מפקיד היצירה באתר על תוכן המסמך שהפקיד ולסייע לו בהצגת אסמכתא בכתב בחתימת עו"ד מורשה המאשרת את תאריך ההפקדה של יצירתו באתר בבסיום תהליך השמירה.
 
להווי ידוע כי שמירת מסמכים מתוארכת יכולה לסייע בכל ויכוח או מחלוקת בנושא זכויות יוצרים. יוצרים אשר שמים לעצמם כמטרה להגן על זכויות היוצרים של יצירתם בשלב הרגיש של טרם פרסומה לאור יכולים להשתמש בשירותי קופי רייטס וליהנות מ"ראש שקט" בשלב שבו הם מבקשים להציג את יצירתם בפני אחרים, כך שבמידה ויעמדו בפני תביעת זכויות על יצירתם בידי אחר, תהא בידם אסמכתא ראייתית מהמעלה הראשונה להוכחת זכותם כיוצרי היצירה מלידתה.
 
סופרים, מוסיקאים מאיירים, צלמים וחוקרים אשר מעוניים לעשות ככל שביכולתם להגן על זכויות הקניין הרוחני שלהם מוזמנים להטביע את זמן שמירת היצירה באופן רשמי באתר המרכז הישראלי לשמירה מקוונת על זכויות יוצרים. אתר המרכז הישראלי לשמירה מקוונת על זכויות יוצרים ישמור על היצירה לזמן מוסכם אשר יבחר על ידם יספק הוכחה בעת השמירה על מועד הפקדתה באתר. ניתן להלעלות כל יצירה בכפוף לתנאי השימוש באתר בכל פורמט המפורט באתר והמרכז הישראלי לשמירה מקוונת על זכויות יוצרים ישמור עליה ועל תאריך הפקדתה אצלו עבורכם.
 
מרגע שאושרה קליטת יצירה באתר, לא ניתן לעשות שינוי בפרטי מסד הנתונים של האתר והיא תישמר בצורה אוטומטית למשך זמן קבוע ומוגדר מראש. זו היא מהות השירות, בכל רגע נתון שבו שמירת היצירה בתוקף תוכלו לתקף את התוכן המקורי שהופקד בו.
על פי בחירתכם, תוכלו להחליט האם ברצונכם לפרסם את שם היצירה בלבד, שהפקדתם באתר או להשאיר את שם היצירה חסויה. אנו ממליצים לכם לחשוף את שם היצירה שבחרתם לשמור אצלנו על מנת לאותת לכל גורם על שמירת זכויות היוצרים שביצעתם בה. בכל מקרה שהוא, תוכן היצירה עצמה אשר הפקדתם תישאר חסויה באתר המרכז הישראלי לשמירה מקוונת על זכויות יוצרים ואיש מלבדכם,  לא יוכל לראות אותה בפועל. 
 
מרגע הפקדת היצירה באתר המרכז הישראלי לשמירה מקוונת על זכויות יוצרים אינכם צריכים עוד לחשוש, כל עוד שמירת היצירה בתוקף,  תוכלו להציג  אסמכתא מקורית של תאריך השמירה שלה באתרנו.
 באם יעלה הצורך המרכז הישראלי לשמירה מקוונת על זכויות יוצרים תספק לכם אף העתק למכתב האסמכתא המקורי שנשלח אליכם שוב בחתימת עו"ד מורשה  בכל עת שבה תחפצו בכך, עד לתאריך פקיעת תוקף שמירת היצירה באתר. 
עם התקרבותו של תאריך סיום שמירת היצירה באתרנו תקבלו על כך הודעה מראש ותוכלו לחדש את שמירת היצירה לחמש שנים נוספות או לסיימה.
 
אנו מאחלים לכם תהליך יצירה נעים פורה ושמחים על שבחרתם בנו לסייע לכם לשמור על זכויות הקניין הרוחני שלכם.
נשמח לסייע לכם בכל שאלה בעניין השירות שאנו מציעים. פרטי ההתקשרות עמנו מופיעים בעמוד צור קשר.
 
תוכלו למצוא תשובה בנושא שאלות רבות בנוגע לתהליך ההפקדה ולשירותי המרכז גם בעמוד שאלות נפוצות
המרכז הישראלי לשמירה מקוונת על זכויות יוצרים.